Kot Baltazar - urodzony 02 marca 2011 zmarł 12 lipca 2017 roku o godzinie 8:30. Miał 6 lat 4 miesiące i 10 dni. ŻEGNAJ KOCHANY PRZYJACIELU


Darmowe fotoblogi
niedziela, 14 lutego 2016
Walentynki 2016

Dziś dzień inny niż pozostałe. Dziś nie złościmy się na nikogo, kogo kochamy. Nawet jak rozrabia. Nawet jak ujada od czwartej trzydzieści w nocy. Nawet jak skacze po meblach. Nawet jak ostrzy pazury o skórzane fotele. Nie, nie, nie! Nie złościmy się! Łapiemy takie to to futrzane szczęście i przytulamy mocno. Tak długo miziamy i drapiemy za uchem aż zacznie głośno mruczeć.

Baltazar

13:38, baltazar23wielki
Link Komentarze (2) »
wtorek, 02 lutego 2016
jednak to była prawda

W sobotę się ziściło. To co kiedyś podsłuchałem, to co kiedyś mi się wydawało, ziściło się w minioną sobotę. Razem z kolejną porcją kociego jedzonka zakupiono mi nowy drapak. Po rozpakowaniu posypali mi go kocimiętką, żebym mógł się lepiej w nim zaprzyjaźnić. Wszystko udało się wyśmienicie.

10793011_furora

Wydawało mi się, że drapak będzie większy i podobny, do tego który stoi w salonie. A tu taka niespodzianka: Jest pionowy na deseczce. Ma kształt i podobiznę kota. Przykręcili mi go biurka.  Jest rewelacyjny10801350_nowydrapaczek

15:06, baltazar23wielki
Link Komentarze (2) »
czwartek, 28 stycznia 2016
skoro nie można inaczej

Niech będzie tak, skoro nie może być inaczej. Cały czas wydaje mi się, że będzie nowy drapak. Nie wiem skąd mam takie przeczucie. Dobrze by było, bo stary jest już za mały - ledwo się na nim mieszczę. No i do tego wszystkiego chwieje się noga, która wspiera moje legowisko na górnym pokładzie. Kiedyś słyszałem, jak Państwo rozmawiali o naprawie lub nawet wymianie. Teraz mam normalnie takie wizje, że już już wejdą z nowym sprzętem. Pożyjemy - zobaczymy.

15:42, baltazar23wielki , leżakowanie
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 stycznia 2016
albo tak, albo wcale

Moim najbliższym  kolegą  jest Angol Boossik. Kot tak charakterny, że albo będzie tak jak on chce, albo wcale. Jak go zapraszają na poduszkę, to choć chce tam iść, odejdzie kilka kroków w bok, obejdzie ławę dookoła i potem wskoczy - żeby było, że on tam przyszedł, a nie że go zaprosili.

Baltazar

20:10, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 stycznia 2016
styczeń prawie za nami

Niedawno - w Sylwestrową Noc - odliczaliśmy sekundy dzielące nas od Nowego Roku, a tu już prawie pierwszy miesiąc przemija. Zostało go wprawdzie dziesięć dni, ale...

Od Trzech Króli, kiedy to wróciliśmy z lasu, rozgościła u nas zima. Ostatnie kilka dni to prawie minus 10°C, a od wczoraj sypie gęstym śniegiem w oczy. W domciu cieplutko. Nic nie trzeba robić. Przyjemnie jest powyglądać przez okno na zaśnieżone samochody, ulice, chodniki, drzewa i trawniki.

15:53, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 grudnia 2015
dwie dychy

Wiadomo od dawna, że wszystkie zwierzęta mówią ludzkim głosem w Wigilię. Trzeba tylko dobrze słuchać! Tak też było i tym razem.

daj dwie dychy

Usłyszałem, że w kociej miseczce stanowczo za mało jest chrupek i kiślu. Baltazar zdeklarował się, że sam może zrobić zakupy - potrzebna jest tylko kasa.

masz dzie dychy

W tej sytuacji dałem mu zaliczkowo dwie dychy. Niech sobie kot poszaleje.

 

 

12:58, baltazar23wielki
Link Komentarze (1) »
środa, 23 grudnia 2015
Radosny czas

Przede wszystkim 4 dni wolne! W Wigilię odbieramy dzień za święto przypadające w sobotę.

choinka 2015

21:26, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
środa, 16 grudnia 2015
nareszcie choinka

stojak pod choinkęNareszcie zaczyna być widać Święta Bożego Narodzenia. Najgorsze jest czekanie, które bardzo mnie nudzi i usypia. Wczoraj przynieśli do mieszkania zrobiony stojak pod choinkę, a dziś rano przy kawie naradzali się, czy ma być polski świerk, czy też może jodła kaukaska? W końcu ustalone, że jodła. Pańcia jedzie po pracy do Praktikera i wieczorem będzie stawiana w domu. Nareszcie będzie można pozrzucać trochę bombek lub gwiazdek. No i z Boosem też łatwiej będzie się schować.

09:38, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 października 2015
Wittchen - co zamiast?

Kupiłem żonie torebkę. Bardzo chciała czarną, skórzaną i żeby była trendi. Padło na Wittchen. Przesyłka za darmo, naliczające się punkty payback, normalnie miód! Kupione, zapłacone, ale zobaczcie sami co było w paczce:

Wittchen

10:54, baltazar23wielki , psoty
Link Komentarze (1) »
wtorek, 06 października 2015
pozycje sfinksa

Wchodzę do domu to zaraz za progiem siedzi Boossik, który czeka na przywitanie. Muszę Go choć przez chwilę podrapać po łebku. Parę metrów dalej, ale już w salonie, czeka Baltek. Gdy podchodzę doń, Jego grzbiet wygina się w pałąk. Muszę Go pogłaskać, bo będzie nieszczęśliwy i może zacząć miauczeć. Idę dalej w asyście dwóch Brytków. Oni ostrożnie prowadzą mnie do kuchni, spozierając czy aby na pewno idę we właściwym kierunku. Muszę na chwilę wejść do własnego gabinetu, żeby położyć torbę i zdjąć smycze z szyi. Nie za bardzo im się podoba, że nie idę do szafki w kuchni, gdzie przechowywane są „kiśle”. Siadają na podgrzewanej podłodze, przyjmując pozycję sfinksa. szczepcio9489907_monumentmomentpigmentSiedzą na skrajach przekątnej kuchni i tylko Ich oczy są aktywne, śledzą moją postać z prawa na lewo i z lewa na prawo. Z górnej szafki biorę dwa Miamory, a z podłogi pod oknem podnoszę dwa białe talerzyki w kształcie dużej muszelki. Do każdego talerzyka wyciskam jeden „kisiel” i stawiam na podłodze. Baltek zaczyna jeść od razu, a Boossa muszę często zaprosić na ucztę, bo choć ma ochotę, to i tak demonstruje swój kaprys, że podejdzie jak będzie chciał, a nie jak ja stawiam talerzyk. Kiedy Brytole są zajęte konsumpcją mam wreszcie wolne miejsce i ręce, by zrobić sobie posiłek i zjeść samemu. Zbyt dużo czasu jednak nie mam. Baltazar po posiłku musi się napić wody. Wskakuje na wannę, przednie łapy stawia na brzegu umywalki i czeka żeby mu odkręcić wodę z baterii. Jest cierpliwy, ale gdy nikt nie nadchodzi potrafi miauknąć ostrzegawczo. Jeszcze tylko chwila pieszczot i koty znikają gdzieś po pokojach na kilka chwil, żeby odpocząć po posiłku. No to i ja mogę wówczas zająć się swoimi sprawami. 9381074_lodzkakranowa

 

12:11, baltazar23wielki
Link Komentarze (1) »
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 55