Kot Baltazar - urodzony 02 marca 2011 zmarł 12 lipca 2017 roku o godzinie 8:30. Miał 6 lat 4 miesiące i 10 dni. ŻEGNAJ KOCHANY PRZYJACIELU


Darmowe fotoblogi
czwartek, 29 listopada 2012
walc angielski czy wiedeński

 

Balti

 

Różnica pomiędzy walcem angielskim a walcem wiedeńskim polega na tym, że w walcu angielskim kierownica znajduje się po prawej stronie.

16:11, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 listopada 2012
wierzch fotela
Są takie szczególne miejsca, gdzie czas płynie inaczej; gdzie świat wydaje się bardziej kolorowy; gdzie czujemy się lepiej, mając wrażenie bycia w Centrum galaktyki z nieposkromioną siłą dominacji nad nią. Do jednego z nich należy wierzch fotela. To nie ważne, że fotele są dwa i można by podzielić się nimi po równo! Nie ważne! Jest jeden szczególny wierzch, o którego trwa permanentne współzawodnictwo. Zarówno Baltazar, jak i jego kompan niczego tak nie pragną, jak położyć się właśnie tam – na wierzchu fotela, w środku salonu, wysoko nad podłogą, gdzie w pozycji wschód - zachód jest dobry widok na wejście z klatki, a po zmianie boczku widać kuchnię (możliwa obserwacja lodówki i misek). W dzień najczęściej leży tu Bosik, nocą rozciąga się Baltazar. Najczęściej walka o to miejsce odbywa się w dzień. Swoiste podchody prowadzi ten, który jest na dole. Najbardziej cierpi na tym fotel, który na wysokości podniesionych kocich łap wygląda źle i jest cały poszarpany. Gdy na górze trwa głęboki sen, osobnik na dole głośno dochodzi do fotela i niby od niechcenia przeciąga łapy, wbijając pazury w obicie fotela. Ten na górze otwiera wtedy oczy, ale próbuje nie zwracać na nic uwagi. Sytuacja powtarza się kilkakrotnie, aż ten na górze (rozbudzony) wstanie, by się przeciągnąć. Wówczas ten z dołu jednym susem wskakuje na wierzch. Obaj próbują się położyć, starając się zająć jak największa powierzchnię. Chociaż spokojnie mogliby się tam zmieścić we dwoje, to jednak jeden musi ustąpić…

 

 

10:24, baltazar23wielki
Link Komentarze (2) »
niedziela, 25 listopada 2012
CBŚ czyli Coraz Bliżej Święta

Przynieśli w piątek świąteczny katalog z OBI, więc powoli mamy w domu syndrom CBŚ (Coraz Bliżej Święta). Zacząłem przeglądać kolejne strony i czytać o tych wszystkich bombkach, świeczuszkach i świątecznych stroikach. Tak naprawdę to jeszcze równiutki miesiąc, ale już rozpoczął się szał. W końcu nie wytrzymałem i dostałem nagłego ataku. Gdy się uspokoiłem, z katalogu OBI zostało niewiele, a moi Państwo pojechali do Manufaktury....

Baltuś na katalogu OBI

19:47, baltazar23wielki
Link Komentarze (3) »
czwartek, 22 listopada 2012
Baltazar kontra pusta miska

Mister Baltek

Chyba będzie wkrótce zima. Śmiem tak twierdzić, jak obserwuję ilości pożywienia zjadanego przez Mister Baltka. Dziś w nocy zostałem nagle zbudzony głośnym miauczeniem, bo wszystkie miski były puste, a to przecież niedopuszczalne. Około 4:00 usłyszałem pierwsze Miau! Miau! (takie krótkie szybkie), a zaraz potem było Miiaaaauuuuu! (przenikliwe i wydłużone). Nie pomogło nawoływanie kota. Musiałem nasypać chrupek do miseczki. W ten sposób osiągneliśmy znowu ciszę i można było powrócić do stanu normalności - o tej godzinie wszyscy domownicy śpią!

10:38, baltazar23wielki
Link Komentarze (2) »
niedziela, 18 listopada 2012
Mister Choc

Mister Choc

Kolejna odsłona kartonowych historii - Baltazar wystąpił jako Mister Choc. Czyżby kot chciał poświęcić się reklamie tych słodkości z Lidla? Jeśli tak, to proszę bardzo! Jedyny kłopot, jaki dostrzegam to: gdzie ma odebrać honorarium? 

10:26, baltazar23wielki , miodowe oczy
Link Komentarze (1) »
czwartek, 15 listopada 2012
Wyróżnienie Baltazara

Blog moje kota Baltazara otrzymał wyróżnienie >>> od naszej stałej Czytelniczki. Mamy postawione pytania, na które teraz odpowiem:

1. Od jak dawna prowadzisz swój blog? - od 28 kwietnia 2011 roku, czyli praktycznie od momentu, kiedy dostałem w prezencie małego Baltusia.
2. Ulubiony kolor - zielony
3. Co Cię denerwuje w Twoim zwierzaku? - nie wskakuje na kolana
4. Co lubisz w swoim zwierzaku najbardziej? - liliowe futro
5. Ulubiona książka - Śluby Panieńskie
6. Bez czego nie możesz żyć? - bez Bałtyku
7. Co sprawia Ci największą przyjemność? - niedzielne śniadania
8. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa? - gulasz węgierski
9. Ile czasu spędzasz w Internecie? - obecnie 0,5 godziny dziennie, kiedyś było więcej
10. Ile czasu spędzasz  na blogu? - obecnie kwadrans dziennie, kiedyś było więcej
11. Czy lubisz dostawać takie wyróżnienia?
 - nie prowadzę bloga, żeby otrzymywać wyróżnienia, ale cieszy mnie bardzo, że komuś coś się tu podoba.  

Balti

19:27, baltazar23wielki
Link Komentarze (2) »
miteńki


Ciekawe, czy istnieją miteńki w wersji dla kotów? Gdyby takie wkładać na łapy, to może nie było chłodno, a pazurki byłyby nadal na wierzchu.

15:56, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
środa, 14 listopada 2012
ciasno

Ciasno

Muszę kupić większe łóżko, bo włochatym ciasno i niewygodnie.

wtorek, 13 listopada 2012
Geholfik


 

11:20, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 listopada 2012
ostatni weekend w lesie


Baltek nieszczęśliwy (ja zresztą też!), bo miniony weekend był ostatnim w tym roku, kiedy to pojechaliśmy do naszego lasu. W trakcie pobytu też nie było fajnie, bo zimno (marzną łapy) i dzień bardzo krótki. Cały czas tylko spać i spać – ileż można? Oby do wiosny!

15:57, baltazar23wielki
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2